İçeriğe geç

Bilgisayar Bilimlerine Giriş Dersi Ödevleri Hakkında Önemli Uyarı!!!

Bilgisayar Bilimlerine Giriş Dersi Ödevleri Hakkında Önemli Uyarı!!!

Sevgili Gençler! Ödevler hakkında bazı uyarılar yapmak istiyorum. Dikkate alınmadığı takdirde sizlerin yaptığı (daha doğrusu yaptığını sandığı) ödevlerin de dikkate alınmayacağını bilin!

1- Bu uyarı metni ilk ve son defa duyurulacak bir takım kurallardan bahseder.

2- Ödevleri, ödev metinlerindeki kurallara göre göndermeniz gerekmektedir. Dolayısı ile herkesi öncelikle ödevleri okuyup anlamaya çağırıyorum. Anlamak çözümün önemli bir parçasıdır.

3- Ödevleri kaynaksız göndermeyiniz.

4- İnternetten doğrudan alınan şekilleri ya da metinleri ödev içeriğine koymayınız. Varsa bir şekil benzerini (kendinize ait olan versiyonunu) çiziniz. Yararlandığınız kaynağı kaynaklar kısmına ekleyiniz.

5- Hiçbir ödevi, ödevi yaptım demek için yapıp göndermeyiniz.

6- Konusuz mailler göndermeyiniz.

7- Yaptığınız ödevi gönderdiğiniz maillere cevap verildiyse cevaba göre dosyanızı revize edip süresi içerisinde tekrar gönderiniz.

8- Yanlışlarınızı bilmeniz tekrar aynı yanlışlara düşmemek şartı ile iyidir!

9- Kopyala yapıştır yapmanız size asla bir şey katmayacak. Böyle yapıyorsanız ara sınav ya da final sınavında “çılgınca çalışılan süredeki” çaba sizi kurtarmaya yetmeyecektir. Velev ki dersten geçtiğinizi düşünelim peki iş mülakatlarında sizi “hangi terminoloji” kurtaracak?

10- Araştırmayı sevin, araştırmayı öğrenin, öğrenmeyi öğrenin, kendiniz olun, bir yol bulun, kendinizi bulun! Araştırmalarınız öz geleceğinizin anahtarı olacak! Bunu unutmayın.

Tarih:Genel

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 1 =