İçeriğe geç

Bilgi Güvenliği Politikası

Arkadaşlar Merhabalar,
Bu hafta anlatılan bilgi güvenliğine giriş kısa sunumundan sonra Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yayımlanan Bilgi Güvenliği Politikası başlıklı duyuru metnini olduğu gibi sizlerle paylaşıyorum. İyi okumalar:
ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) kapsamında; Kurumumuzun sahip olduğu bilgi sistemlerinde üretilen ve saklanan her türlü bilginin güvenliği, gizliliği ve bütünlüğü standartlara uygun hale getirilmiştir. 
 
Kurumsal bilgi güvenliğinin sağlanmasına yönelik uluslararası bir standart olan ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin amacı; kapsam dâhilindeki bilgi varlıklarımızın gizliliği, bütünlüğü ve gerektiğinde yetkili kişilerce erişilebilirliğini sağlayarak, Kurumumuz bünyesinde çalışanların ve ilgili tarafların uyması gereken bilgi güvenliği şartlarının çerçevesini çizmek ve yazılı kuralları belirlemektir. 
 
Bu doğrultuda Bilgi Güvenliği Politikamız ve bilgi sistemlerinin kullanımına yönelik hazırlanan prosedürler Daire Başkanlığımızın web sayfasında (http://bilgiislem.dab.firat.edu.tr/) yayınlanmıştır.
 
Bilgi Güvenliği Politikamıza buradan erişebilirisiniz. 
 
BGYS Prosedür ve Politikalarımıza buradan veya aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz;

 
 
Fırat Üniversitesi
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
Tarih:Genel

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

81 − 80 =